Instruktorzy

Piotr Filonowicz

Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja.

Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.

Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa).

Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.

W tym sezonie poprowadzi m. in. semestralne warsztaty Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie, warsztaty improwizacji wolnej.

 

Lidia Pronobis

Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2017 roku w zespole Teatru Narodowego. Uczestniczka wielu warsztatów teatralnych w kraju i za granicą, m.in. w Centralnej Akademii Teatralnej w Pekinie. Odbyła miesięczny kurs Method Acting w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Yorku. Laureatka nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, 2017, nagrody za pierwszoplanową rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych, Itself 2017. Interesuje się budowaniem roli od improwizacji, obszarem jej szczególnych zainteresowań jest także piosenka aktorska. Pasjonatka dalekich podróży.

W tym sezonie poprowadzi przedmiot "Improwizacje" w ramach WSAD 2019.

 

Aleksandra Kowalczyk

Kulturoznawczyni, animatorka kultury, bułgarystka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, z którą współtworzy cykl performansów. Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Głos, antropologia muzyki, performans oraz doświadczenie muzyczne to główne tematy jej badań kulturoznawczych. Współpracuje z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” (http://www.glissando.pl/aktualnosci/emancypacja-syren/) oraz Teatrem Węgajty. Od 2015 roku współorganizuje z Piotrem Filonowiczem cykl warsztatów "Przędzalnia głosu". Specjalizuje się w poszerzaniu ekspresji wokalnej poprzez działania fizyczne i improwizację. Interesuje się muzyką tradycyjną, swobodną improwizacją, muzyką eksperymentalną, a także teatrem.

Prowadzi w ASiK warsztaty Przędzalnia Głosu oraz Warsztaty z Pieśni Bułgarskich.

Ewa Małecki

Absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reżyserowała spektakle oraz czytania performatywne  i współpracowała między innymi z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, Teatrem Śląskim, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Collegium Nobilium, Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej debiut telewizyjny, spektakl na podstawie dramatu Moniki Siary „Widok z mojego balkonu”, wyprodukowany w WFDiF został nagrodzony za reżyserię podczas TEATROTEKAFEST 2019. Interesuje ją psychologia, przede wszystkim mechanizmy obronne oraz teoria postpamięci i przepracowywania osobistych i grupowych (rodzinnych, klasowych, narodowościowych) traum. Do spektakli wprowadza elementy teatru fizycznego oraz tańca. Jej ulubiona poetyka to realizm magiczny.

W tym sezonie poprowadzi grupę spektaklową w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie oraz przedmiot "Sceny" w ramach WSAD 2019/20.

 

Filip Wencki

Filip Wencki - nauczyciel kontakt improwizacji, aktor i reżyser teatru fizycznego, ruchowiec. Członek

teatru Linia Nocna i międzynarodowej grupy badawczej teatru ruchu The bridge of winds prowadzonej

przez Odin Teatret. W przeszłości zajmował się sztukami walki (tradycyjne sztuki: Aikido,Wing Tsun i

współczesne systemy: Krav Maga, Brasilian Jujitsu). Od ponad dziesięciu lat zajmuje się improwizacją

ruchu i tańca, oraz technikami teatru fizycznego. Reżyseruje, występuje i naucza w Polsce (m.in. Warsaw

Flow Festival, Polish CI Festival FRU, Teatr Tańca i Festiwal Zawirowania, Krakowski Teatr Tańca) i na

świecie (Kolumbia, Meksyk, Tajlandia, Malezja, Dania, Szwecja, Francja, Włochy, Niemcy, Czechy,

Ukraina). Po latach treningu wciąż zaskakiwany nieskończonością możliwości w ruchu i w ekspresji.

W tym sezonie poprowadzi przedmiot "Praca z ciałem" w ramach WSAD 2019.

 

 

Agnieszka Kocińska

Wokalistka, performerka, pieśniarka. Skończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz Letnią Szkołę Muzyki Tradycyjnej. Uczestniczy w Kursie Choreografii w Centrum w Ruchu i w Szkole Piosenki im. Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

Współpracowała z islandzkimi piosenkarkami Osk i Brynją, odbyła z nimi trasę koncertową, z Teatrem Stella Pollaris w Norwegii. Prowadziła autorskie zajęcia wokalno-ruchowe w projekcie Instant Acts 2017, w Ośrodku Kultury Ochota, w klubie Dobra Dobra, w projekcie Miasto i Ogród.

Brała udział w projektach choreograficznych z Marysią Stokłosą, Teatrem Tańca Inoj oraz w licznych warsztatach teatralnych. Prowadziła wokalne zajęcia dla dzieci.

Łączy praktykę głosu z ruchem. Śpiewa białym otwartym głosem i metodą Speech Level Singing, eksploruje różnorodne wpływy i stylistyki, szkoli się w improwizacji.

W tym sezonie poprowadzi przedmiot "Praca z głosem" w ramach WSAD 2019.

Stephane Rutten

Absolwent slawistyki na Uniwersytecie w Leuven (Belgia), gender studies na UŁ i Uniwersytecie w Bolonii (Włochy) oraz pedagogiki teatru na UW. Były aktor w belgijskim teatrze CampusToneel (http://www.campustoneel.be) i członek kolektywu 'Scena dla Twardziela'. Brał udział w różnych warsztatach (około)teatralnych, m.in. z Teatrem Choreą, Filipem Szatarskim oraz Renatą Piotrowska-Auffret. Obecnie jest aktywny w Fundacji Strefa WolnoSłowa w warszawskim Teatrze Powszechnym.

W tym sezonie poprowadzi grupę spektaklową w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie.

Bianka Filonowicz

Związana z grupą capoeiry angoli Zimba, studiem Kokyu oraz różnymi szkołami jogi. Interesują ją sztuki walki, taniec i improwizacja. Obecnie uczy się w szkole animatorów kultury na kierunku tańca. Zgłębia różne techniki medytacyjne. Brała udział w licznych warsztatach (OWTW, Cyrkulacje, Rusza Festiwal, Struna Ciała…). Uczyła się teatru fizycznego, kontaktu improwizacji, improwizacji ruchowej, tańca współczesnego, śpiewu tradycyjnego. Organizuje liczne projekty, warsztaty i spotkania warsztatowe.

W tym sezonie poprowadzi zajęcia "Teatr fizyczny - kurs semestralny".

 

Kuba Zinserling

Absolwent Akademii filmu i telewizji na wydziale reżyserii, autor filmów krótkometrażowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako montażysta i asystent w realizacjach reklamowych i dokumentalnych. Chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem i pomoże ujrzeć się okiem kamery oraz zgłębić zagadnienia dotyczące realizacji filmowej.

W tym sezonie poprowadzi przedmiot "Praca z kamerą" w ramach WSAD 2019.

Aleksandra Zawłocka

Wokalistka, aktorka, pedagożka, artystka. Koncentruje się na nowych możliwościach głosu, jego mocy w znaczeniu mentalnym i fizycznym, połączeniu z naturą i przestrzenią wokół. Od 2017 aktorka Teatru Gardzienice. Wzięła udział w wielu artystycznych warsztatach, m.in.: Feldenkrais Method Singing is a movement - Rebecca Meitlis, Embraces. Dialogues through body and voice – N.J. Bang i P. Błaszczak (Teatr ZAR), Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, I Międzynarodowe Warsztaty Teatru Ruchu Tańce Zwierząt  - S. Inozemcev (Białoruś), Kecak – Balijskie formuły rytmiczno-muzyczne – M. Jimenez (kierownik muzyczny Thiasos Theatre). Prowadzi regularne zajęcia swoją autorską metodą Harmonia Głosu i Ciała (www.harmoniaglosu.com).

W tym sezonie poprowadzi weekendowe edycje Przędzalni głosu w Krakowie.

Magda Bocianowska

Aktorka, absolwentka: Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, London International School of Performing Arts, filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczka licznych warsztatów teatralnych (teatr fizyczny, teatr pantomimy, teatr tańca, teatr improwizacji) i wokalnych ( biały śpiew, pieśni żydowskie), miedzy innymi z Thomasem Prattki, Anną Piotrowską, Bohdanem Gluszczakiem, Anną Iwanowna, Leszkiem Bzdylem, Jozefem Markockim,... Aktualnie współpracuje z Cloud Theater i Białostockim Teatrem Lalek. Ponadto prowadzi warsztaty teatralne i szkolenia związane z radzeniem sobie ze stresem.

Pracuje nad metodą dochodzenia do prawdy scenicznej poprzez ruch.

W tym sezonie poprowadzi weekendowe warsztaty teatralne w Warszawie.

asik.zapisy@gmail.com

Warsztaty Teatralne Warszawa Kraków Gdańsk

DO GÓRY