WARSZTATY U CIEBIE

ZAPISZ SIĘ!

w Twojej szkole / dla Twojej firmy

Nie możesz przyjechać do nas? Zaproś nas do siebie!

Dlaczego wybrać warsztaty Akademii Sztuki i Kultury?

Mamy już kilkanaście lat doświadczenia.
Każdego roku pracujemy z ponad 700 osobami. Mamy dziesiątki zadowolonych klientów: szkół, domów kultury i firm.

Pracujemy z pasją. Jesteśmy szczęśliwymi profesjonalistami.

 

Warsztaty dwudniowe Pigułka w Twoim miejscu – najczęściej wybierane.

Warsztat ten stanowi intensywne, skondensowane wprowadzenie do działań aktorskich z ciałem, głosem, emocjami i wyobraźnią. Stawia  na otwarcie, pewność siebie, kreatywność oraz zintegrowanie przeżycia z aktorskimi środkami wyrazu.

Na warsztat złożą się ćwiczenia integrujące grupę, techniki walki z tremą, gry i zabawy teatralne, rozgrzewki fizyczno-wokalne, praca nad naturalną, mocną emisją głosu, ćwiczenia ze świadomości ciała, wprowadzenie do improwizacji komediowych i improwizacji serio, elementarne zadania aktorskie.

Ile godzin trwają zajęcia?

2 dni po 6 godzin zegarowych czyli łącznie

12 godzin zegarowych, czyli

16 godzin lekcyjnych

 

Ile osób liczy grupa?

zwykle 8-15 osób

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje?

609 045 956

asikzapisy@gmail.com

Jeśli Pigułka to za mało

 1. Spodziewaj się niespodziewanego. Warsztat improwizacji aktorskich

Czy nie odczuwałeś nigdy lęku stojąc na scenie? Czy lęk przed tym, że nie jesteś wystarczająco dobry nie ograniczył nigdy twojej scenicznej swobody, nie spiął twoich mięśni i nie zaćmił myśli?

Poczucie pewności jest podstawą obecności aktora na scenie. Nie chodzi wcale o bezczelność ani o wyniosłość. Poczucie pewności jest stanem wzmocnionej odwagi. Także odwagi na to, by popełnić błąd.

 

2. Bez gadania. Warsztat teatru ruchu i ruchu w teatrze.

Wiedza o tym, że teatr dramatyczny to nie jedyny rodzaj teatru, nie jest wiedzą powszechną. Dla większości aktor to ten, co odgrywa rolę, czyli wygłasza tekst dramatu lub scenariusza.

Warsztat Bez gadania służy temu, by zwrócić uwagę na potencjał tkwiący w ciele. W ciele mieści się głos, w nim mieszkają emocje i uczucia. Widz domyśla się przeżyć aktora obserwując jego fizyczne działanie. Słowa są dodatkiem, często dodatkiem zbytecznym.

 

3. Przędzalnia głosu. Warsztat naturalnej emisji.

Co to znaczy, gdy ktoś żąda ode mnie: „mów głośniej, nie słyszę cię”? Jak mam na taka uwagę zareagować? Kiedy próbuję, zaciska mi się gardło i głos brzmi tak nienaturalnie, że wstyd mi za siebie.

Celem warsztatu Przędzalnia głosu  jest znalezienie organicznego związku z dźwiękiem. Jeżeli uczestnik uświadomi sobie jak bardzo głos powiązany jest z ciałem, z jego rozluźnieniem, jak mocno łączy się ze swobodą emocjonalną – postawi pierwszy krok w kierunku odkrycia siły własnego dźwięku.

 

4. Zrób spektakl z niczego. Warsztat tworzenia autorskiego scenariusza.

Zwykłe pytanie instruktora teatralnego to: „Skąd wziąć scenariusz spektaklu? Czy trzeba koniecznie wystawiać klasykę dramatu, czy też uda się znaleźć jakiś dobry współczesny scenariusz o współczesnym świecie, który spodoba się młodym aktorom?”

Nasze pytanie brzmi: „Po co przekładać cudzy tekst na scenę, skoro tak ogromny potencjał twórczy tkwi w grupie teatralnej i tak wiele każdy nosi w sobie opowieści?”

 

Mamy także warsztat dwudniowy skierowany przede wszystkim do dzieci i młodszej młodzieży.

5. Gry teatralne.

Podczas warsztatu nie będziemy przygotowywać młodzieży do konkursów recytatorskich, ani uczyć ich jak dobrze mają wypaść na akademiach szkolnych. Nie będziemy rozdawać scenariuszy etiud teatralnych i nie będziemy ustawiać działania aktorów na scenie („Ty stań tutaj, a ty powiedz tamto w ten a taki sposób. Źle! Posłuchaj jak ja to mówię. Powtórz!”).

Podczas warsztatu sami będziemy uczyć się od uczestników. Pozwolimy im na przywołanie niespożytej energii i niespożytej kreatywności i postaramy się od nich tą kreatywnością zarazić. I skierować te energię w stronę teatru.

 

Ponadto: praca indywidualna nad pewnością siebie i wystąpieniami

 

Dopasujemy się do Twoich potrzeb!

Akademia Sztuki i Kultury

Warszawa, Al. Jana Pawła II 36c

Spytaj nas także o zajęcia indywidualne: wysoce skuteczna praca nad wyrażaniem emocji, przełamywanie wstydliwości, otwieranie głosu.

609 045 956

asik.zapisy@gmail.com

asik.zapisy@gmail.com

Warsztaty Teatralne Warszawa Kraków Gdańsk

DO GÓRY