Instruktorzy

Piotr Filonowicz

Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja.

Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.

Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa).

Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.

W tym sezonie poprowadzi semestralne warsztaty Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie.

 

Aleksandra Kowalczyk

Kulturoznawczyni, animatorka kultury, bułgarystka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, z którą współtworzy cykl performansów („Młot na czarownice”, „Interferencje”, „Celina”, „Przepływ”, ośpiewywanie wystawy „Syrena herbem twym zwodnicza” w MSN). Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Głos, antropologia muzyki, performans oraz doświadczenie muzyczne to główne tematy jej badań kulturoznawczych. Współpracuje z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” (http://www.glissando.pl/aktualnosci/emancypacja-syren/) oraz Teatrem Węgajty. Od 2008 roku uczestniczy regularnie w zajęciach teatralno-wokalnych Akademii Sztuki i Kultury. Od 2015 roku współorganizuje z Piotrem Filonowiczem cykl warsztatów "Przędzalnia głosu". Specjalizuje się w poszerzaniu ekspresji wokalnej poprzez działania fizyczne i improwizację. Interesuje się muzyką tradycyjną, swobodną improwizacją, muzyką eksperymentalną, a także teatrem.

Prowadzi w ASiK warsztaty Przędzalnia Głosu oraz Warsztaty z Pieśni Bułgarskich.

Lidia Pronobis

Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2017 roku w zespole Teatru Narodowego. Uczestniczka wielu warsztatów teatralnych w kraju i za granicą, m.in. w Centralnej Akademii Teatralnej w Pekinie. Odbyła miesięczny kurs Method Acting w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Yorku. Laureatka nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, 2017, nagrody za pierwszoplanową rolę żeńską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych, Itself 2017. Interesuje się budowaniem roli od improwizacji, obszarem jej szczególnych zainteresowań jest także piosenka aktorska. Pasjonatka dalekich podróży.

 

Ewa Małecki

Absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała reżyserię na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reżyserowała spektakle oraz czytania performatywne  i współpracowała między innymi z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, Teatrem Śląskim, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Collegium Nobilium, Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie pracuje nad swoim debiutem telewizyjnym, spektaklem na podstawie dramatu Moniki Siary „Widok z mojego balkonu”, wyprodukowanym w WFDiF. Rozwija własną metodę pracy z aktorem. Interesuje ją psychologia, przede wszystkim mechanizmy obronne oraz teoria postpamięci i przepracowywania osobistych i grupowych (rodzinnych, klasowych, narodowościowych) traum. Do spektakli wprowadza elementy teatru fizycznego oraz tańca. Jej ulubiona poetyka to realizm magiczny.

W tym sezonie poprowadzi grupę spektaklową w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie.

 

Maja Łukomska

Aktorka Teatru Wolandejskiego i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Absolwentka kognitywistki i nauk społecznych, Ogniska Teatralnego u Machulskich i licznych kursów teatralnych za granicą (mieszkała 4 lata w Londynie, rok w Paryżu, rok w Brazylii, spędziła rok podróżując po USA i Indiach). Uczyła się improwizacji teatralnej w Imprology w Londynie, szkoliła się między innymi na kursach teatralnych ze studiem Matejka, Moveo Barcelona, Ultima Vez oraz na kursach klaunady u Jonathana Kay'a i wychowankow Phillipe'a Gaulier w Divine Ridiculous. Obecnie rozwija się w impro komediowej, występuje i wygrywa na slamach poetyckich. Tańczy kontakt improwizację i tango. Interesuje ją przestrzeń teatralna poszerzona o ruch, rytm, improwizację i fizyczność, w swoich zajęciach łączy różne inspiracje, żeby dać uczestnikom bogate doświadczenie aktorskie.

 

 

Marcin Zarzeczny

Aktor, teatrolog, instruktor teatralny, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Studium Muzycznego w Kraśniku. Współpracował z teatrami: Polskim w Szczecinie, Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Ludowym w Krakowie oraz warszawskimi: Na Woli, Wytwórnia i Komedia oraz Laboratorium Dramatu.

 

 

Agnieszka Kocińska

Wokalistka, performerka, pieśniarka. Skończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz Letnią Szkołę Muzyki Tradycyjnej. Uczestniczy w Kursie Choreografii w Centrum w Ruchu i w Szkole Piosenki im. Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

Współpracowała z islandzkimi piosenkarkami Osk i Brynją, odbyła z nimi trasę koncertową, z Teatrem Stella Pollaris w Norwegii. Prowadziła autorskie zajęcia wokalno-ruchowe w projekcie Instant Acts 2017, w Ośrodku Kultury Ochota, w klubie Dobra Dobra, w projekcie Miasto i Ogród.

Brała udział w projektach choreograficznych z Marysią Stokłosą, Teatrem Tańca Inoj oraz w licznych warsztatach teatralnych. Prowadziła wokalne zajęcia dla dzieci.

Łączy praktykę głosu z ruchem. Śpiewa białym otwartym głosem i metodą Speech Level Singing, eksploruje różnorodne wpływy i stylistyki, szkoli się w improwizacji.

 

 

Jan Naturski

Absolwent PWST we Wrocławiu. Aktor, reżyser i dramaturg. Współpracuje z takimi teatrami jak wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, czy Teatr Kamienica i Teatr EKIPA w Warszawie.

Od 2009 roku prowadzi warsztaty i zajęcia aktorskie w materii pracy nad tekstem, elementarnych zadań aktorskich i Commedii dell'arte.

Od roku 2016 czynnie zajmuje się także improwizacją sceniczną.

 

W tym sezonie poprowadzi u nas warsztaty przygotowujące do egzaminów do szkół teatralnych.

 

 

asik.zapisy@gmail.com

Warsztaty Teatralne Warszawa Kraków Gdańsk

DO GÓRY