Spektakl w reżyserii Ewy Małecki

według Larsa Von Triera, adaptacja sceniczna Christian Lollike, przekład - Jacek Kaduczak

 

Produkcja:

Akademia Sztuki i Kultury - grupa spektaklowa

 

WSTĘP BEZPŁATNY

 

Do małego miasteczka (Dogville) przybywa, pewnego dnia, piękna ucieknierka. Szuka schronienia. Dostaje je. Jednak przyjdzie jej za to zapłacić wygórowaną cenę. Bezbronna i ufna zostaje wystawiona na wszystkie ciosy jakimi mieszkańcy chętnię ją obdarzą. „Dogville” jest sztuką o poszukiwaniu, jakże często nadaremnym, dobra w człowieku. O banalności zła i o granicach do których ludzie mogą się posunąć, kiedy czują się bezkarni.

 

To sztuka o odwracaniu głowy. I o nieuchronnej karze jaka spotka „chorych na własną niewinność”.  Dogville mnoży pytania zanim je wszystkie unieważni w niemym przerażeniu. Stawia nam pytania o wartość ludzkich uczynków i o granice naszego człowieczeństwa. Otwiera przed Państwem swoje podwoje, ale nie może obiecać, że będzie to miła wizyta. Nie pytajcie gdzie jest Dogville, bo Dogville jest wszędzie.

 

CZAS:

10.03.2019, 17.00

 

MIEJSCE:

Ul. Lubelska 30/32 Warszawa

Sala Studium Teatralnego ST

 

Obsada:

Aleksandra Grzejszczak, Dominika Jaszkul, Ewa Kot,  Klaudia Kowynia, Zuza Mikołajczak, Zuza Pastyrnak, Monika Udałow, Hai Hung Dinh, Łukasz Kowalkowski, Łukasz Przybyłek, Kamil Sobik, Marcin Sosnowski

[uczestnicy grupy spektaklowej Akademii Sztuki i Kultury]

 

Photo: Piotr Filonowicz

 

 

Kolejna grupa spektaklowa pod kierunkiem Stephane'a Ruttena ruszyła 17 lutego 2019.

DOGVILLE

 

 

 

Lokalizacja

Warszawa